Aktywny wypoczynek w Trójmieście

Dom Wypoczynkowy „Rzemieślnik” usytuowany jest nad samym brzegiem morza. Od plaży dzieli go jedynie promenada łącząca Gdańsk z Gdynią. Wokół otaczają go Lasy Oliwskie a więc bezmiar zieleni. Dzięki swojemu położeniu DW „Rzemieślnik” znajduje się w samym centrum Trójmiasta, które słynie z promowania aktywnego wypoczynku.

Sposobów na aktywny wypoczynek w Trójmieście jest bardzo wiele. Zarówno latem jak i zimą dla dbających o zdrowie i formę czeka tu mnóstwo atrakcyjnych miejsc. W samym Gdańsku znajdują się dziesiątki kilometrów tras spacerowych i rowerowych wzdłuż morskich brzegów, rzek i parków. Niezwykłe położenie miasta, sięgające zalesionej krawędzi Wysoczyzny Kaszubskiej, stwarza doskonałe warunki do uprawiania zimą narciarstwa biegowego. Średnio przez prawie dwa miesiące w ciągu zimy utrzymuje się w Lasach Oliwskich pokrywa śnieżna, gdzie narciarze mogą przemierzać leśne szlaki. Latem natomiast miłośnicy sportów wodnych mogą wybrać ekstremalne przeżycia na skuterach wodnych, motorówkach lub kitesurfing, pragnący wielkich uniesień – paralotnię czy loty balonem. Ale aktywność w czasie urlopu to nie tylko sporty ekstremalne, ale także całkiem proste i nie wymagające dobrej kondycji sposoby na ruch takie jak Nordic Walking czy też jazda na rowerze. Zarówno w Gdyni, Sopocie, jak i w Gdańsku, a także w okolicach Trójmiasta jest bardzo wiele ciekawych tras rowerowych, znaleźć można nie tylko malownicze płaskie trasy dla początkujących, ale także trudniejsze, wiodące po wzgórzach, idealne na trening dla zaawansowanych rowerzystów.

Już tylko w naszym Jelitkowie polecamy poranne przebieżki lub przejażdżki – Brzeżno do końca Sopotu – ok. 20 km doskonałej ścieżki nadającej się do uprawiania różnego rodzaju sportów. Ponieważ w ciągu dnia a szczególnie popołudniu mnóstwo jest tu ludzi proponujemy aktywny wypoczynek rozpocząć w jak najwcześniejszych godzinach pomiędzy 6 – 7 rano. Wiemy, że na urlopie brzmi to strasznie ale uwierzcie nam – naprawdę warto !